آموزش ساخت ربات شکلاتی + تصاویر

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ 0 نظر

خیلی از آدما به خصوص بچه های این دوره و زمونه که سرشون توی تلویزیون و یا گوشی هست، ربات ها رو میشناسن و بهشون علاقه دارن. حالا فکر کنید این ربات ها به صورت شکلاتی باشن و بشه اونها رو خورد… در این مطلب از مجله هنرخانه آموتیا قصد داریم تا با آموزش ساخت ربات شکلاتی در خدمت شما باشیم.

آموزش ساخت ربات های شکلاتی

آموزش ساخت ربات های شکلاتی

همونطور که در عکس بالا مشاهده میکنید، با استفاده از چند مدل شکلات ربات هایی درست شده که میتونه به عنوان کادو به یه فرد داده بشه.

توجه داشته باشید که تهیه این ربات های شکلاتی خوشمزه بسیار آسون هست و به امکانات خیلی کمی نیاز دارید. فقط و فقط به چند مدل شکلات نیاز خواهید داشت که اگر هم نبود، میتونید با شکلات های مشابه اون این آدم آهنی ها یا همون ربات ها رو درست کنید.

خب دیگه بیشتر از این وقت رو نمیگیریم و میریم سراغ آموزش تهیه ربات های شکلاتی.

 

مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت ربات شکلاتی :

انواع شکلات مورد نیاز برای ساخت ربات

انواع شکلات مورد نیاز برای ساخت رباتبیشترین موادی که برای این ربات ها نیاز داریم شکلات هست و در ادامه شکلات های مورد نیازمون رو بیان می کنیم :

اسم شکلات ها به ترتیب از راست به چپ

  1. شکلات کیس هرشیز (سایز کوچک)
  2. چند تیکه شکلات کیت کَت
  3. اسمارتیز m&m سایز کوچک (قهوه ای روشن)
  4. چند تیکه مربعی از شکلات اسنیکرز
  5. اسمارتیز m&m سایز بزرگ (قوه ای تیره)
  6. شکلات کرده بادام زمینی ریس (سایز کوچک)
  7. شکلات سکه ای تلخ (رنگ تیره)

دقت کنید که شاید تهیه این همه شکلات با این برندهای خوب هم هزینه ی زیادی براتون در بیاد و هم اصلا پیدا نشه. بنابراین میتونید از هر نوع شکلات و اسمارتیزی که شبیه این موارد هست استفاده کنید.

علاوه بر موارد بالا، چند خلال دندان و یک ظرف شیشه ای، پیرکس و یا هر ظرف دیگری برای آب کردن شکلات نیاز داریم.

 

مرحله ۱ – ذوب کردن شکلات به روش بن ماری

خب اولین مرحله رو برای ساخت ربات های شکلاتی شروع می کنیم. در این مرحله چند تیکه از شکلات های سکه ای رو داخل ظرفی قرار میدیم و باید این شکلات ها را ذوب کنیم (البته ایرانی ها بیشتر میگن شکلات ها رو آب کنیم!).

ذوب کردن شکلات به روش بن ماری

ذوب کردن شکلات به روش بن ماری

ذوب کردن شکلات، به روش های متفاوتی انجام میشه : مثل استفاده از مایکروفر، بن ماری و …

در اینجا به صورت خیلی خلاصه ذوب کردن شکلات به روش بن ماری رو میگیم و در مقاله ای جداگانه کاملا توضیح میدیم این متد رو.

فقط کافیه ظرفی رو داخلش آب بریزید و روی شعله ملایم قرار بدید. و ظرفی که حاوی شکلات ها هست رو داخل ظرف بزرگ قرار بدید اما نکته مهم اینه که آب نباید که کف ظرف شکلات برخوردی داشته باشه.

چند دقیقه شکلات ها باشن و همزمان شروع کنید به هم زدن شکلات ها.

بعد از آب شدن شکلات ها، ظرف کوچیک رو بردارید و کنار بگذارید.

 

 

مرحله ۲ – ساخت پاهای پرتوانِ ربات شکلاتی مان

ساخت پاهای ربات شکلاتی

ساخت پاهای ربات شکلاتی

در این مرحله پاهای ربات را می سازیم. برای اینکار از شکلات های کرده بادام زمینی ریس و اسمارتیز m&m بزرگ استفاده می کنیم. در ابتدا شکلات ریس را قرار میدهیم، با استفاده از خلال دندان مقداری شکلات آب شده را روی آن میریزیم و سپس یک اسمارتیز روی آن میگذاریم.

مقداری صبر میکنیم تا شکلات سرد شود و خودش را بگیرد. برای هر پای ربات این کارها را به تعدادی که نیاز داریم انجام میدهیم. در این آموزش برای هر پا حدود ۳ عدد اسمارتیز + ۱ عدد شکلات ریس به کار رفته است.

در نهایت این پاهای قوی را کنار می گذاریم تا خوب خنک شود و بهم بچسبد تا براحتی از هم جدا نشوند.

 

مرحله ۳ – ساختن سر ربات با استفاده از شکلات کیت کت

ساختن سر ربات شکلاتی

ساختن سر ربات شکلاتی

در مرحله بعدی باید با استفاده از شکلات کیت کت، کیس هرشیز و اسمارتیز های سایز کوچک، سر ربات دلبندمان را بسازیم. برا اینکار همانطور که در تصویر مشخص است ابتدا شکلات کیت کت را قرار می دهیم و سپس مقداری شکلات آب شده را بالای آن ریخته و سپس شکلات کیس هرشیز را روی آن قرار می دهیم.

با اینکار چیزی شبیه کلاه یا آنتن به آدم آهنی خود اضافه کرده ایم. میگذاریم تا شکلات سرد شود و بهم بچسبد.

سپس با استفاده از اسمارتیز های m&m سایز کوچک، چشم ها و گوش های ربات مان را بر روی سرش قرار می دهیم و میگذاریم بهم بچسبد. دقت کنید که برای هر کدام مدت زمانی استراحت قرار دهید تا کاملا به یکدیگر بچسبد و جدا نشوند.

روی چشم های ربات رو هم می تونید با استفاده از ماژیک خوراکی مشکی، مردمک چشم رو با استفاده از یک شکل دایره طراحی کنید.

 

مرحله ۴ – ساختن بدن خوشمزه ی ربات با شکلات اسنیکرز

ساخت بدن ربات شکلاتی

ساخت بدن ربات شکلاتی

در این مرحله که می خواهیم بدن ربات را بسازیم، یک عدد شکلات مربعی اسنیکرز را برداشته و بالای آن مطابق شکل دو عدد شکلات اسمارتیز m&m قرار می دهیم. سپس یک عدد شکلات سکه ای را از وسط نصف کرده و در قسمت پایین بدنه می چسبانیم.

برای چسبیدن کامل این قسمت ها نیز فرصتی برای استراحت برای آنها در نظر بگیرید. روی شکلات سکه ای نیز چند نقطه شکلاتی قرار میدهیم تا ربات مان طبیعی تر جلوه کند.

 

مرحله ۵ – ساختن دست های ربات شکلاتی

ساختن دست ها و بازوهای ربات شکلاتی

ساختن دست ها و بازوهای ربات شکلاتی

خب کم کم داریم به مراحل آخر آموزش ساخت ربات شکلاتی نزدیک میشیم. توی این مرحله باید دست های ربات رو بسازیم. برای اینکار از اسمارتیز های بزرگ m&m استفاده می کنیم. ما در اینجا ۵ تا اسمارتیز در نظر گرفتیم.

سعی کنید دست ها را هنگام ساخت کمی منحنی بسازید تا واقعی تر شوند. بعد از چسباندن هر اسمارتیز مدت زمانی را در نظر بگیرید تا شکلات ها سرد شوند و کامل بهم بچسبند.

 

مرحله ۶ – بهم چسباندن بخش های مختلف ربات شکلاتی

چسباندن بخش های مختلف ربات شکلاتی به یکدیگر

چسباندن بخش های مختلف ربات شکلاتی به یکدیگر

این مرحله آخر است. در این مرحله باید تمام قطعات ربات را که در قسمت های قبلی ساختیم را بهم بچسبانیم. برای اینکار کافیست در محل مورد نظر مقداری شکلات آب شده قرار دهیم و سپس دو قطعه را بهم بچسبانیم.

بعد از هر بار انجام اینکار مدت زمان استراحت و سرد شدن شکلات را فراموش نکنید. در پایان این قسمت شما یک ربات شکلاتی بسیار زیبا، قوی و خوشمزه خواهید داشت که می تواند هدیه ای رویایی باشد.

 

اضافه کردن داستان، طنز و سناریو به ماجرای ربات ها

اضافه کردن داستان و طنز با استفاده از پرچم

اضافه کردن داستان و طنز با استفاده از پرچم

شما می توانید قصه، حرفی زیبا و یا هر چیز دیگری به ربات ها اضافه کنید تا انتقال دهنده آن باشند. برای مثال می توانید جمله “دوستت دارم” و یا “تولدت مبارک” و هر چیز دیگری را روی پرچم ها بنویسید تا ربات ها بجای شما حرف بزنند.

برای ساختن پرچم نیز می توانید از خلال دندان و یک تکه کاغذ رنگی استفاده کنید و با شکلات آب شده به دست های ربات بچسبانید.

 

لشگر ربات های شکلاتی ساخته شده

لشگر ربات های شکلاتی ساخته شده

 

خب دوستان عزیز امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید. تنها نکته ای که خیلی حائز اهمیت است استراحت دادن به شکلات ها است تا خوب خودشان را بگیرند.

در صورتی که شخصیت دیگری را دوست دارید، در بخش نظرات اعلام کنید تا آموزش های مربوط به آنها را نیز برای شما عزیزان تهیه کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید